Najczęściej czytane opowiadania

Zobacz najczęściej czytane opowiadania w serwisie Quku.org

Historia Neli CZ 6 Wybawiciele

To właśnie czuła Nela będąc nieprzytomną. Jakieś 4 godziny po tym zdarzeniu dziewczyna odzyskała świadomość. Powoli otworzyła oczy spodziewając się widoku jej pokoiku, ale ku jej zdziwieniu leżała na kanapie w jakimś salonie. Na ścianie znajdowała się tapeta przedstawiająca ciemno-złote kwiaty na granatowym tle. Nela wbiła wzrok w sufit. Jej ciało było obolałe i słabe jakby po wielu godzinach ruchu. Dziewczyna nie pamiętała co się stało, ani jak się tam znalazła. Podniosła się na łokciach, ale (...)

Historia Neli CZ 8 Pani Taehyung

Przyjaciele wyjechali rankiem zaraz po śniadaniu. Ewka użyczyła Neli swoich ubrań i kosmetyków. Nela wstała tego ranka po przyjemnej nocy. Wyjrzała przez okno i zachwyciła się. Kraków wyglądał olśniewająco w promieniach porannego słońca. Chwilę potem wstali Ewa i Dawid po czym cała trójka zjadła śniadanie. Spakowani byli już wcześniejszego wieczora więc mogli spokojnie wyjeżdżać. Nela ubrała jeansy, podkoszulek z NASA, koszulę flanelową w odcieniu pastelowego fioletu. Swoje włosy spięła  (...)

Historia Neli CZ 4 Niepomyślne spotkanie

Nagle na jej ustach pojawił się wredny uśmieszek. - Panno Nowak chyba zdajesz sobie sprawę z własnej wyobraźni?!- zaśmiała się kpiąco kobieta. - Ale jak to?! Przecież to co mówię jest prawdą! - krzyknęła wzburzona Nela. - Moja droga, kiedy tu trafiłaś z domu dziecka równe 5 lat temu myślałam, że będziesz poważną osobą. Ale teraz po wysłuchaniu tych bzdur mam pewność, że jesteś niezrównoważona psychicznie!- wypaliła Crownley. - Mam takie sny! Po co miałabym to wymyślać?!- Nela była  (...)

Spoglądając za horyzont

Stałam i oglądałam słońce, które odbijało się od tafli morza. Idealnie współgrało z zachodem słońca. Stałam na przeciw wielkiej dużej kuli słonecznej, która z sekundę na sekundę znikła za horyzontem. Słyszałam przyjemny szum fal, odbijających się od innych fal i kończących się na odbijaniu od piasku. Nie było mi zimno, ale czułam chłód na całym ciele i przyjemny dreszcz na plecach. Tak, potrzebowałam wolności od innych osób. Za dużo ludzi w koło  (...)

Przyjaźń na zawsze - większego kłamstwa nigdy nie słyszałam. CZ. 1

Rok temu przeprowadziłam się z rodzinnej miejscowości do innego miasta. Jak się możecie domyślić wywołało to duże zmiany w moim życiu. Otóż, od przedszkola przyjaźniłam się z czterema dziewczynami : Kornelią, Kasią, Amelią G i Amelią W. Było to w czwartej klasie. Przyszłam jak codzień wcześniej do szkoły, ponieważ chodziłam na zajęcia korekcyjne (...)

Niepoprawny książę I

Logan Jeffey zastanawiał się, co tu właściwie robił i dlaczego zgodził się, na to wszystko. Pokręcił głową mając mieszane uczucia. Zerknął w lusterko wsteczne. Pobladł widząc, jak jego kumpel właśnie zwymiotował. Od razu odwrócił się do otwartego okna i dziękował właśnie, że to nie jego auto. - Jedziemy na dupy!!. - zawołał wesoło William Hetfield, jego przyjaciel od dziecka, a jednocześnie sąsiad. Ich rodziny żyły przyjaźnie odkąd właściwie  (...)

Do Trzech Razy Sztuka XIX Koniec

Nadszedł dzien o, którym pragnęła od zawsze. On, ona i ich córka. Ulotne chwile wciąż wirowały w jej głowie. Doceniała każdą minute teraz spędzając z nim. Dzień minął jej, jak powinien. Śniła o tym, tyle razy. Był zachwycony, że pierwsze słowo jego córki było właśnie ,,Tata. Radość rozsadzała go od środka. Podziwiał Lizzie, która wpatrywała się w nich, (...)

Niepoprawny książę VII

Miała wrażenie, że dłoń ją dalej piekła. Zaskoczył ją ten gest, tak mały, a tak znaczący. Któregoś ranka przeglądając pocztę znalazła zaproszenie. Co roku, takie dostawała. Szykowało się przyjęcie charytatywne, które organizowała rada miasta, w tym właśnie Nicholas Anderson wraz z żoną. Organizowali zbiórkę, oraz aukcje na rzecz tutejszych sierot. Sophie, uczestniczyła w tym z chęcią. Spojrzała w bok. Dostrzegła Logana Jeffeya, również  (...)

Niepoprawny książę IV

- Tu myślałem, aby postawić hotel - wskazał na pusty duży obszar. Nic tu nie było, ale już mogła wyobrazić przed sobą szeroko rozciągający się budynek, miałby po dwa skrzydła z, których uchodziły romantyczne drewniane schodki z poręczami, które by prowadziły prosto na molo przy brzegu jeziora, nocami delikatnie podświetlone. Miałby maksymalnie trzy może cztery piętra. Ładnie byłby oświetlony. Słyszała w swojej głowie bawiące się  (...)

Do Trzech Razy Sztuka XVIII

Amy Shelley zaplanowała swój ślub w czerwcowy dzień. Zakładała, że będzie miała idealną pogodę i faktycznie tak było. Bynajmniej na ten moment. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Ian White wcale nie miał ochoty na dzisiejszy dzień, ale już za późno, by odwoływać. Tym bardziej, że stał przed lustrem już w garniturze. Szedł z Alisson Clark. Gdy dowiedział się, że Lizzie idzie z Zaciem nie miał wyboru, a po za tym przecież tkwił w tym romansie (...)