szkoła

Zbiór opowiadań i historii otagowane jako "szkoła"

Kolory szarego swetra [część I]

Dodał/a: Jo 2015-11-07 22:33:25 czytano 509 razy
Młoda kobieta otworzyła drzwi do budynku Gimnazjum numer 4 w Oleszycach. Uśmiechnęła się przyjaźnie do portiera. Rozejrzała się. Niepozornie wyglądające korytarze z bladożółtymi ścianami przecinanymi bielą drzwi do poszczególnych sal wydawały się niezwykle puste. Była siódma trzydzieści, niewiele osób przychodzi do szkoły na taką godzinę. Szła pustym korytarzem, a echo jej kroków odbijało się od ścian (...)

Mój potworek Cz. 1

Dodał/a: Rin 2015-11-07 18:07:36 czytano 889 razy
Ale u nas wlasie przecież wszystkie miejsca są zaję... ups. Ja jako jedyna siedziałam sama. Chłopak podszedł do mnie, wyciągnął książki, rzucił torbę na podłogę i usiadł. Pan Miwa zaczął prowadzić lekcję, ale ja już nie słuchałam. Patrzyłam tylko na zegar. Poczułam uścisk na ręce. Nowy próbował zwrócić moją uwagę. Zerknęłam na niego, a on wskazał na kawałek papieru na ławce. Wzięłam go do ręki i przeczytałam: "Hej. Jak (...)

Tak blisko...- część 1

Dodał/a: Irys 2015-10-25 20:40:10 czytano 504 razy
Byłam cała w nerwach. Nowe liceum, nowi znajomi i oczywiście nowe mieszkanie. Jestem przyzwyczajona do przeprowadzek które odbywają się średnio trzy razy do roku ale bądź co bądź wszyscy faceci mojej mamy są idiotami. Pamiętam pierwszego miał na imię Marek (już ich wszystkich tak nazywam bo po co mam pamiętać imiona setek mężczyzn ?) długo byli ze sobą ale oczywiście pierwsza lepsza kłoda i matka spanikowała. Ja, mama  (...)

Cieżkie chwile..

Dodał/a: Cichamyszka 2015-10-23 21:53:11 czytano 426 razy
Na pierwszą lekcję się spóźniła , co u niej się to nie zdarzało. Patrycja - tak miała na imię. Na ogół była wesoła i szczera , czasami mówiła za dużo i tworzyły się kłótnie . Bardzo szybko się denerwowała i nie panowała nad tym co mówi. Następną lekcją była geografia. Nienawidziła tego przedmiotu. A w dodatku tego dnia jej klasa miła pisać sprawdzian. Patrycja nie uczyła się zbyt często,chyba ,że musiała. Na ten spr.się nie  (...)

Pożądanie głupoty cz.2

Dodał/a: Leni1234 2015-10-12 21:00:03 czytano 646 razy
-Dobrze, tak więc na dzisiejszym spotkaniu- zaczęła pani Cook -porozmawiamy o festynie i ustalimy pewne formalności. Tak więc przenosimy Was na inne stanowisko. Ponieważ jest to festyn krajoznawczy to na każdym festynie przedstawiamy charakterystyczne kraje. Do waszego stanowiska należą Chiny i charakterystyczne Święto Miłości. Zaraz rozdam Wam arkusze z harmonogramem i scenariuszem.- podeszła do biurka  (...)

Pożądanie głupoty cz.1

Dodał/a: Leni1234 2015-10-04 18:42:58 czytano 822 razy
-Za miesiąc masz występ duetowy na gitarę, ale niestety nie z Sarą. Twoja koleżanka złamała rękę i raczej nie zdąży się nauczyć tych piosenek w praktyce, biorąc pod uwagę, że niezbyt dobrze jej szło. Jeden z uczniów zgłosił się na ochotnika żeby nauczyć się tych piosenek do końca miesiąca. Ashton Gillman. Klasa 1B, nie wiem czy znasz go. W każdym razie chciałabym abyście się zapoznali. Dobrze? Wiesz, że więź teraz  (...)

Nieskazitelna cz.3

Dodał/a: okraglinek 2015-09-01 15:00:07 czytano 689 razy
Tego dnia ustanowiłam swoje dwa życiowe rekordy. Pierwszy- przespałam większość dnia, drugi-wyszykowałam się zaledwie w 10 minut, sukces. Czarna elegancka sukienka z rękawkami przed łokcie, buty na wysokim obcasie, do tego złota biżuteria, która idealnie współgrała z moimi niemal nieskazitelnymi kreskami. Włosy związałam w wypełnionego koka, pozwalając jednemu z kosmyków moich złotawo-blond włosów (...)

Nowa szkoła 1.

Dodał/a: Zosia 2015-08-27 14:33:06 czytano 815 razy
zgłosiła się na zastępce, Chłopak z naprzeciwka, jak się później okazało Piotrek, uśmiechnął się do Zosi gdy ta podniosła rękę zgłaszając się na zastępce przewodniczącego klasy. Zosia odwzajemniła ten uśmiech. Wychowawczyni kazała każdej osobie udawać jakąś bliską nam osobę, która opowiada o nas, która wie o nas wszystko i dobrze się z nami dogaduje. Niektórzy wybierali mamę, tatę, siostrę, brata, koleżankę, kolegę (...)

Nieskazitelna (dawniej Chłopak z dzieciństwa) cz. 2

Dodał/a: okraglinek 2015-08-24 17:42:36 czytano 1029 razy
Miałam sporo oszczędności, na które sama zapracowałam, udzielając korepetycje Oskarowi, który ledwie zaczął chodzić do szkoły i już miał problemy z nauką. Co tydzień w czwartek uczyłam go angielskiego i matematyki. Efekty naszej pracy było widać co sprawdzian, Oskar był najlepszym uczniem w klasie! Jego rodzice, byli tak zadowoleni, że płacili mi o wiele więcej, niż chciałam, co czyniło mój portfel o wiele grubszy (...)

A może jednak... RODZIAŁ 1

Dodał/a: Alexis:3 2015-08-18 19:28:04 czytano 560 razy
Umyła sie i poszla spac, byla wtedy 23.30. Zdenerwowana i zestresowana pojsciem do szkoly siegnela po telefon i sprawdzila czy nikt nie dzwonil ani pisal. Juz chciala odlozyc telefon gdy nagle przypomniala sobie ze od prawie dwoch tygodni nie sprawdzala fejsa. Gdy na niego weszla nie zobaczyla nic innego jak tylko posta dodany przez jej koleżanke ze szkoly ze podobno jutro dojdzie do nas nowy chlopak. "Ciekawe czy bedzie z (...)