szkoła

Zbiór opowiadań i historii otagowane jako "szkoła"

Korepetytor. Rozdział 1

Dodał/a: RozaliaVallery 2018-02-18 11:36:31 czytano 101 razy
Byłam zbyt zajęta swoimi myślami, żeby zauważyć, że obok mnie na ławce usiadła moja przyjaciółka Maja. Znałyśmy się jeszcze z podstawówki, ale głębszą relację nawiązałyśmy dopiero na początku liceum, dowiadując się, że będziemy razem w klasie. Byłyśmy jak ogień i woda – ja ta spokojniejsza, a ona wariatka z prawdziwego zdarzenia. Czasem ja sprowadzałam ją na ziemię, a czasem dzięki niej robiłam coś szalonego. Dopełniałyśmy się – myślę, że to odpowiednie stwierdzenie (...)

Never give up

Dodał/a: Gwazdeczka113 2017-12-20 18:26:57 czytano 320 razy
Po skończonym posiłku oraz męczących zakupach oczywiście jak to ja musiałam coś odwalić. Wychodząc z galerii zagapiona w telefon wpadłam w jakiegoś chłopaka. Popatrzyłam najpierw na Ize ale ona tylko powstrzymywali się od śmiechu. Moja mina musiała być bezcenna. Popatrzyłam na chłopaka, którego rownież bawiła cała ta sytuacja. Szkoda tylko że ja nie byłam z tego powodu taka zadowolona. Przyjrzałam się chłopakówi dokładniej był wysokim blondynem o niebieskich oczach i ślicznym (...)

Przysługa VII

Dodał/a: RozaliaVallery 2017-10-26 21:45:40 czytano 305 razy
W piątek w czasie powrotu do domu całe szczęście nie musiałam używać scyzoryka, ale nie powiem – rzeczywiście wokół kręciły się podejrzane typki, a dzięki temu, co dał mi Aleks, czułam się pewniej. Byłam więcej niż pewna, że to nie była troska czy coś takiego, jedynie nie chciał brać odpowiedzialności za mnie, gdyby coś się stało, ale mimo to byłam mu wdzięczna (...)

To skomplikowane... PROLOG

Dodał/a: KasiQQ 2017-10-02 20:18:23 czytano 438 razy
A więc tak… Mam na imię Kasia, w tym roku idę do 1 liceum. Na logikę mam 17 lat. To znaczy za kilka miesięcy będę mieć. Mieszkam w małej miejscowości , niedaleko dużego miasta. Szkoła jest w centrum, a więc do szkoły będę dojeżdżaćtramwajem. Jak na typową nastolatkę przystało, jestem szczupła, mam brązowe włosy sięgające połowy pleców oraz 1,60 m wzrostu. Typowy oklepany wygląd. Niestety noszę okulary (...)

Każde serce jest czerwone

Dodał/a: VenaArt 2017-08-25 10:16:57 czytano 300 razy
Co jeśli rodzice Śnieżki nie zmarli tylko poszli w zwyczajową „trąbę”? Jeśli Kopciuszek zyskałby takie prze-zwisko nie od osadzającego się na jej twarzy popiołu, ale od palenia fajek? Jeśli książę okazałby się gburem, a twarz Pięknej przykrywałby wielki pryszcz?! Historie nigdy nie są proste… i ta taka nie będzie. Zaczęła się tam, gdzie inne zwykle się kończą. Napis: „The End” i spis aktorów próbujących swoją przystojnością  (...)

Cinderella - Rozdział 2

Dodał/a: Dametka.a 2017-07-08 22:13:52 czytano 533 razy
Dochodziła 22 kiedy skończyłam zmywanie stolików i mycie podłogi, ludzi ubyło, a w okolicy zapanowała cisza. Można by powiedzieć, że wszyscy zasnęli i mam na dzisiaj wolne - nic bardziej mylnego ! To tylko cisza przed burzą... Już za około godzinę kafejka zapełni się od nowa - jest to czas tańszych posiłków, z których ludzie korzystają tak długo i w takich ilościach jakie tylko zdołają pomieścić... Zabawne jak na zwykłego (...)

Cinderella - Rozdział 1

Dodał/a: Dametka.a 2017-07-06 13:43:58 czytano 475 razy
Zejście do kuchni wprost z mojego maleńkiego pokoju na strychu zajęło mi chwilę dłużej niż się tego spodziewałam. - Fiona wołałaś mnie? - założyłam kosmyk włosów za ucho - Tak - ,,królowa ciemności" spojrzała na mnie - Jadę na odsysanie tłuszczu, później na solarium, wrócę późno a więc prace domowe wykonasz  (...)

Przusługa IV, V, VI

Dodał/a: RozaliaVallery 2017-06-07 17:23:44 czytano 620 razy
Następnego dnia zadzwoniła do mnie Kaja. Na początku zastanawiałam się, czy odbierać od niej, bo, cóż, mogła chcieć mnie opieprzyć za to, co się u niej stało. Szybko jednak zdałam sobie sprawę, że jeżeli nie teraz, to w poniedziałek w szkole. Wolałam to mieć za sobą i jak ogromne było moje zdziwienie, gdy zaczęła podekscytowana opowiadać o tym, co zrobiłam. Niestety już prawie na samym początku potwierdziła moje obawy (...)

Pamiętnik zwykłej dziewczyny

Dodał/a: Alexis 2017-06-01 15:49:34 czytano 389 razy
Czy życie zawsze musi być takie okrutne? 17 lat niekończącego się spaceru w górę i w dół. Dzisiaj zaliczyłam górkę. Magda irytuje mnie coraz bardziej. Wiedziała, że zależy mi na Mateuszu. Może mieć każdego chłopaka, ale musiała akurat umówić się z nim. Ogólniak to piekło. Myślisz, że wszystko się układa, a tu nagle bum. Widzę jego spojrzenie. Zamierzałam już podejść, gdy zjawiła się ona. Była szybsza. Wieczna konkurencja (...)

Przysługa II-III

Dodał/a: RozaliaVallery 2017-06-01 07:55:14 czytano 556 razy
Minęło kilka dni, podczas których zaaklimatyzowałam się w nowym miejscu, trochę pomagałam mamie, bo wiedziałam, że kiedy pójdę do szkoły, nie będę już miała tak dużo czasu i znalazłam pracę w jednym z miejsc, o których myślałam – w kawiarence. Mama nie miała nic przeciwko, jedynie trochę się martwiła, jak pogodzę pracę ze szkołą, ale szybko jej przypomniałam, że z tym drugim nigdy nie miałam problemów (...)