szkoła

Zbiór opowiadań i historii otagowane jako "szkoła"

Każde serce jest czerwone

Dodał/a: VenaArt 2017-08-25 10:16:57 czytano 145 razy
Co jeśli rodzice Śnieżki nie zmarli tylko poszli w zwyczajową „trąbę”? Jeśli Kopciuszek zyskałby takie prze-zwisko nie od osadzającego się na jej twarzy popiołu, ale od palenia fajek? Jeśli książę okazałby się gburem, a twarz Pięknej przykrywałby wielki pryszcz?! Historie nigdy nie są proste… i ta taka nie będzie. Zaczęła się tam, gdzie inne zwykle się kończą. Napis: „The End” i spis aktorów próbujących swoją przystojnością  (...)

Cinderella - Rozdział 2

Dodał/a: Dametka.a 2017-07-08 22:13:52 czytano 405 razy
Dochodziła 22 kiedy skończyłam zmywanie stolików i mycie podłogi, ludzi ubyło, a w okolicy zapanowała cisza. Można by powiedzieć, że wszyscy zasnęli i mam na dzisiaj wolne - nic bardziej mylnego ! To tylko cisza przed burzą... Już za około godzinę kafejka zapełni się od nowa - jest to czas tańszych posiłków, z których ludzie korzystają tak długo i w takich ilościach jakie tylko zdołają pomieścić... Zabawne jak na zwykłego (...)

Cinderella - Rozdział 1

Dodał/a: Dametka.a 2017-07-06 13:43:58 czytano 333 razy
Zejście do kuchni wprost z mojego maleńkiego pokoju na strychu zajęło mi chwilę dłużej niż się tego spodziewałam. - Fiona wołałaś mnie? - założyłam kosmyk włosów za ucho - Tak - ,,królowa ciemności" spojrzała na mnie - Jadę na odsysanie tłuszczu, później na solarium, wrócę późno a więc prace domowe wykonasz  (...)

Przusługa IV, V, VI

Dodał/a: RozaliaVallery 2017-06-07 17:23:44 czytano 460 razy
Następnego dnia zadzwoniła do mnie Kaja. Na początku zastanawiałam się, czy odbierać od niej, bo, cóż, mogła chcieć mnie opieprzyć za to, co się u niej stało. Szybko jednak zdałam sobie sprawę, że jeżeli nie teraz, to w poniedziałek w szkole. Wolałam to mieć za sobą i jak ogromne było moje zdziwienie, gdy zaczęła podekscytowana opowiadać o tym, co zrobiłam. Niestety już prawie na samym początku potwierdziła moje obawy (...)

Pamiętnik zwykłej dziewczyny

Dodał/a: Alexis 2017-06-01 15:49:34 czytano 161 razy
Czy życie zawsze musi być takie okrutne? 17 lat niekończącego się spaceru w górę i w dół. Dzisiaj zaliczyłam górkę. Magda irytuje mnie coraz bardziej. Wiedziała, że zależy mi na Mateuszu. Może mieć każdego chłopaka, ale musiała akurat umówić się z nim. Ogólniak to piekło. Myślisz, że wszystko się układa, a tu nagle bum. Widzę jego spojrzenie. Zamierzałam już podejść, gdy zjawiła się ona. Była szybsza. Wieczna konkurencja (...)

Przysługa II-III

Dodał/a: RozaliaVallery 2017-06-01 07:55:14 czytano 397 razy
Minęło kilka dni, podczas których zaaklimatyzowałam się w nowym miejscu, trochę pomagałam mamie, bo wiedziałam, że kiedy pójdę do szkoły, nie będę już miała tak dużo czasu i znalazłam pracę w jednym z miejsc, o których myślałam – w kawiarence. Mama nie miała nic przeciwko, jedynie trochę się martwiła, jak pogodzę pracę ze szkołą, ale szybko jej przypomniałam, że z tym drugim nigdy nie miałam problemów (...)

Szkoła demonów cz.3

Dodał/a: Agaciaaa 2017-05-24 21:43:05 czytano 417 razy
Otworzyłam oczy, i poczułam jaka moja głowa jest ciężka. Złapałam się za jej tyłz i podniosłam do pozycji siedzącej. Wydarzenia z poprzedniego wieczora, były dość nie wyraźne. Mrugnełam kilka razy, i dopiero wtedy dotarło do mnie, że miejsce w którym jestem nie jest moim pokojem. Przestraszona jak i zdezorientowana, poderwałam się szybko z łóżka. Chwilę to trawało, zanim przeszły mi zawroty głowy. Miałam na sobie  (...)

Szkoła demonów cz.2

Dodał/a: Agaciaaa 2017-05-20 19:22:34 czytano 339 razy
Było grubo po 20, wracałam właśnie ze sklepu. Miałam do przejścia spory kawałek. W pewnym momencie usłyszałam jakieś odgłosy, głośne rozmowy.. No właśnie, moje miasteczko jest niebezpieczne. Jak nie złodzieje, to bandyci, i to dosłownie.. Postanowiłam zawrócić, i iść przenocować u Jess. Jednak kiedy zaczełam wracać, głosy były coraz głośniejsze. Serce waliło mi tak szybko, że miałam wrażenie, jakby zaraz  (...)

Ale to przyjaciółka. 10

Dodał/a: Natalia:P 2017-05-16 02:31:05 czytano 542 razy
Wstałam już o 5.30, założyłam sportowe ubrania i poszłam razem z Bruno pobiegać. Wybraliśmy się nad jezioro, była idealna pora na ćwiczenia. Rześko i cicho czego więcej trzeba do nabrania sił. Nad wodą się zatrzymałam i spojrzałam na widoki. Las i jeziorko, przepięknie to się komponowało szczególnie wiosną kiedy wszystko budzi się do życia. Delikatna zieleń, żółte mlecze i białe kwiatki na drzewach a do tego szum  (...)

Ale to przyjaciółka. 7

Dodał/a: Natalia:P 2017-04-24 23:40:43 czytano 502 razy
-Myślisz, że Kuba lituje się nad ludźmi, to jesteś w błędzie. Jakby cię nie lubił to by nie odwiedzał cię, to by nie starał się z tobą spotkać- Nastała cisza, a potem dodał- Od poniedziałku chodzimy pod twoim domem, chce zadzwonić czy tam zapukać, ale ciągle się boi, że go spławisz i nie będzie mógł już się łudzić. Teraz wmówił sobie, ze tylko łudzenie mu pozostało. Natalia, nie wiem czy on cię tak zranił, dlaczego się obraziłaś, ale  (...)