rozstanie

Zbiór opowiadań i historii otagowane jako "rozstanie"

Urodziłam się jako menopauza

Dodał/a: Vena 2017-09-02 20:25:25 czytano 412 razy
Urodziłam się jako menopauza. Tak. Mama pomyliła objawy ciąży z moją pierwszą misją: "Wydostań się na świat!". Nie przywitano mnie brawami. Nie płakano ze wzruszenia. Raczej z powodu obaw i lęku. Mój brat ma wadę genetyczną. Bano się, że i ja będę chora. Ale jestem cała i zdrowa. Gdybym tu postawiła kropkę ta historia nie byłaby niczym niezwykłym, czy nawet zbytnio smutnym. Bo życie zaczęło się później. Z racji tego, że z  (...)

Tajemnica domowego piekła Cz. X

Dodał/a: Emily :* 2017-01-16 11:48:31 czytano 428 razy
Mama wyszła z pokoju. Wooow , Em śpi u mnie w domu a ja nie mogę z nią rozmawiać? Okrutny Boże spraw aby mi matka wybaczyła, nie będę tu siedział. Wychodząc na korytarz rozglądałem się niczym uchodziec który popełnił jakieś przestępstwo i chowa się przed FBI. Przejrzałem sypialnie gościnne ale nie spodziewałem się że mama umieści ją w tej którą ja urządzałem. Em spała odkryta, pierzyna leżała skopana na  (...)

NIE POZWÓL MI ODEJŚĆ ROZDZIAŁ VIII

Dodał/a: Żan 2017-01-09 20:20:59 czytano 686 razy
- Decyduj - zaczął. - Raczej masz tu większość do wymiany. Mogę ci pomóc. Rzuciłem okiem i części są w porządku, ale padła ci chłodnica i silnik się przegrzewa. - Podszedł do otwartej maski i znowu zaczął coś tam sprawdzać. - Poza tym nie masz przedniej szyby. Trzeba też wymienić światła, niektóre przewody. Zakryć zadrapania i nałożyć nowy lakier. Felgi też zgubiłeś - spojrzał na mnie kiedy podszedłem. - Jakieś życzenia? (...)

NIE POZWÓL MI ODEJŚĆ ROZDZIAŁ VII

Dodał/a: Żan 2017-01-08 20:46:08 czytano 631 razy
- Kacper, gliny! - wpadł nagle spanikowany Jurek i zaczął wrzucać cały nasz zapas broni do torby podróżnej. Nie było czasu na wyjaśnienia, tylko pomogłem mu pakować. Zająłem się też naszą forsą, bo nigdy nie wiadomo czego chcą i co będą przeszukiwać. - Przez okno - kazał i je przede mną otworzył. Wypchnąłem wszystko, a zaraz rozległo się rytmiczne pukanie. - No ruszaj. - Wypchnął mnie, a ja upadłem plecami na trawnik (...)

Nigdy bym nie pomyślała, że będę to pisać...

Dodał/a: Elfie 2016-12-06 19:13:53 czytano 397 razy
Kiedy patrzysz na najbliższą Tobie osobę, której ufałeś bezgranicznie, którą kochałeś ponad wszystko i nagle słyszysz kilka słów i na Twoich oczach jego twarz zmienia się w twarz kogoś obcego, nieznajomego. Osoba, której wpadałeś w ramiona przy każdym spotkaniu, ledwo mówi Ci cześć na korytarzu. I trzymasz się nadziei, że to tylko zły sen, jedna z tych wielu kłótni, żart, prima aprilis. Ale on nie odzywa się dużej niż  (...)

Niezdrowe uczucie

Dodał/a: mrsgoodgirl 2016-08-10 13:30:53 czytano 500 razy
Poznałam Cię w takim momencie swojego życia kiedy było ono jedną wielką imprezą, dlatego też spotkaliśmy się na jednym ze spotkań towarzyskich suto zakrapianym alkoholem, pomogłeś mi zejść ze stromych schodów trzymając mnie za dłoń, później powiedziałeś, że jestem bardzo ładną dziewczyną i chociaż słyszałam to nie jeden raz to w twoich ustach ten komplement brzmiał zupełnie wyjątkowo. Od chwili  (...)

Kiedyś znajdziesz tego jedynego..

Dodał/a: Mariolka 2016-07-04 20:08:54 czytano 335 razy
Kiedyś nastąpi taki dzień gdy znajdziesz tego jedynego. Który będzię Cię przytulał,całował i mówił jak bardzo Cię kocha. Który będzie za Tobą tęsknił gdy tylko się rozstaniecie (...)

smutek wymaga opieki

Dodał/a: mea169 2016-01-26 22:48:47 czytano 597 razy
Przypadki są podobno tylko gramatyce..Dla mnie to nie mógł być przypadek...Chociaż minęło, już kilka lat, ten czas pamiętam z zadziwiającą dokładnością. Nowa praca, wymarzone studia, nowi znajomi. To właśnie wtedy poznałam Filipa. Filip, dla wielu lasek facet idealny, przystojny, zabawny, student architektury (zawsze miałam przyciąganie do artystycznych dusz), idealnie zaplanowane życie z dokładnością co do milimetra (...)

Miłość na odległość

Dodał/a: Załamana 2015-07-03 11:01:50 czytano 1039 razy
Miało się wszystko zmienić w wakacje mieli się spotkać była nadzieja na to ze wszystko wróci ze będzie tak samo idealnie jak było na początku.Od pazdziernika miał zacząć studia w Warszawie i tam mieszkać mieli być obok siebie Tydzień przed wakacjami Wiktor się strasznie zmienił, rzadko pisał, był strasznie obojętny w stosunku do Blanki dziewczyna podejrzewała się ma inną ale mu ufała i miała nadzieje ze tak nie (...)

Miłość, nienawiść, proszę daj mi odejść !! Daj mi zapomnieć !!

Dodał/a: Braciszkowa 2015-06-28 20:32:09 czytano 1293 razy
Dziś mija miesiąc, ona wraca do mieszkania w którym kiedyś mieszkali razem, jest pusto, jest sama.. Płacze, oglądając stare zdjęcia.. Ironia prawda ? Bo w takich momentach wracają te najwspanialsze wspomnienia. Dopiero po wylaniu morza łez przypomina sobie dlaczego tak się stało, próbuje walczyć o siebie. Rano wstaje, maluje się, uśmiecha i choć ma takie dni, bardzo wiele takich dni kiedy siada i płacze, czując że jest (...)