rodzące się uczucie

Zbiór opowiadań i historii otagowane jako "rodzące się uczucie"

kim on dla mnie jest ROZDZIAŁ XIII

Dodał/a: lady eM 2013-10-12 18:41:39 czytano 1767 razy
Akademia dłużyła się i dłużyła. Trwała dobre 2 godziny. Przywitanie pierwszoklasistów, przemowa dyrektora. Klaudia specjalnie nie słuchała… była zajęta rozmowa z przyjaciółkami. Jednak w głowie utkwiły jej następujące słowa dyrektora: “panta rhei”. Zamyśliła się nad jak tym jak ten rok szybko minął, nad przemijalnością czasu, nad tym co przeszła… ukrywanie uczuć do Adriana, w końcu szczęśliwy związek, choroba taty, wycieczka do Franci i bolesny koniec  (...)

kim on dla mnie jest ROZDZIAŁ XII

Dodał/a: lady eM 2013-09-22 13:44:14 czytano 1887 razy
Pogubił się. Kochał Klaudię, bardzo. Jednak Monika nie była mu obojętna, nie umiał przekreślić wspólnie spędzonych chwil, wspomnień, które dzielili. Był na siebie zły. Popełnił tak wiele błędów. Zranił tak bliską mu osobę i bał się, że już tego nie naprawi. Chciał aby było już po wszystkim i żeby każdy był szczęśliwy. Jednak czas dłużył się nie miłosiernie. Jutro wydawało się takie odległe (...)

kim on dla mnie jest ROZDZIAŁ XI

Dodał/a: lady eM 2013-09-17 21:56:42 czytano 2047 razy
Gdy dojechali na miejsce było już zbyt późno na zwiedzanie. Więc do samego Paryża wybrali się następnego dnia z samego ranka. Zwiedzali najróżniejsze zabytki. Między innymi oczywiście wieżę eifla przy której Adrian i Klaudia zrobili mnóstwo zdjęć. Potem uczniowie mieli dobrać się w czwórki. Klaudia była z Adrianem, Elką i … I z Moniką. Nie mogła uwierzyć. Co gorsza to nie Elka zawołała ją do ich (...)

kim on dla mnie jest ROZDZIAŁ X

Dodał/a: lady eM 2013-08-31 18:58:09 czytano 1774 razy
-Ale skarbie twój tata żyje. Serce miało chwilę słabości. Już wszystko w porządku. Odetchnęła z ulgą. Wtuliła się w swojego chłopaka i wrócili do szpitala. Gdy byli na miejscu usiadła przy łóżku taty i czekała aż ponownie odzyska przytomność. Lekarz powiedział, ze nastąpi to najprawdopodobniej jutro, więc niechętnie poszła z mamą do domu cioci. Po powrocie napisała do Adriana, który wyszedł wcześniej (...)

kim on dla mnie jest ROZDZIAŁ IX

Dodał/a: lady eM 2013-08-30 22:42:49 czytano 1986 razy
Zasnęła z uśmiechem na ustach. Myślała o swoim ukochanym. Była szczęśliwa. Każda chwila z Adrianem dawała jej potężnego kopa. Gdy był blisko, czuła, że może wszystko. Jeszcze nie wiedziała, że będzie go teraz potrzebować jeszcze bardziej niż zwykle, wciąż miała nadzieje, że nic złego jej już nie spotka. Rano po śniadaniu poszła z Adrianem do taty do szpitala. Gdy zobaczyła, że odzyskał przytomność podbiegła do niego i wtuliła się z całych się. (...)

kim on dla mnie jest? ROZDZIAŁ VIII

Dodał/a: lady eM 2013-08-27 12:46:36 czytano 2194 razy
Drugi raz nie trzeba było jej nic powtarzać. Z prędkością światła wyjaśniła cioci co się stało i chwilę potem były już w drodze do szpitala. Siedziała w bezruchu wgapiona w okno. Czuła jakby miało jej rozsadzić głowę. Zbyt dużo myśli: tata-szpital, mama-jak ją wesprzeć?, Adrian-oby zrozumiał. Po 15 minutach były na sali jej taty. Gdy zobaczyła go podłączonego do rozmaitej aparatury, popłakała się. Jedna łza za drugą spływały po policzkach. Zastanawiała się dlaczego to spotkało właśnie  (...)

kim on dla mnie jest? ROZDZIAŁ VII

Dodał/a: lady eM 2013-08-26 20:51:47 czytano 2183 razy
Gdy wstali, nie wierzyli w to co się stało. Byli szczęśliwi jak nigdy dotąd. Co prawda jeszcze nie byli razem, ale najważniejsze, że znali swe uczucia. Klaudia trzęsła się z zimna, co nie umknęło Adrianowi. Oczywiście dał jej swoja kurtkę. Myślał tylko o tym, żeby było jej ciepło. Postanowili, że pójdą do swojej ulubionej kafejki, która była czynna 24h. Ogrzali się, wypili kawę i zjedli ciasto… oczywiście dużo rozmawiali… o nich… ale nie padły ani razu słowa: związek, chłopak, dziewczyna, być razem. Adrian (...)

kim on dla mnie jest? ROZDZIAŁ VI

Dodał/a: lady eM 2013-08-24 18:42:44 czytano 2236 razy
Patrzyli co chwilę, to na siebie, to na swoje prezenty. Były one identyczne… prawie… otrzymali notesy z identycznymi okładkami, ale innym wnętrzem. Notes Klaudii miał gładkie kartki, bo Adi wiedział, że lubi pisać wiersze, piosenki i swoje przemyślenia. Natomiast jego notes zawierał papier nutowy, gdyż komponował muzykę, której jego przyjaciółka bardzo lubiła słuchać. Posiedzieli jeszcze trochę, powspominali i wrócili do domów. Oboje usnęli uśmiechnięci… Smacznie spali snując piękne, barwne  (...)

kim on dla mnie jest? ROZDZIAŁ V

Dodał/a: lady eM 2013-08-24 18:37:07 czytano 2027 razy
Po piętnastu minutach wyszli z domu, a pół godziny później byli na miejscu. Doszli nieco zmarznięci, gdyż było chłodno. Od razu po wejściu Monika i Adrian poszli na parkiet. Klaudia została z Tomkiem. Rozmawiali. Ale nie mieli wspólnych tematów. Można to stwierdzić po tym, gdyż rozmawiali o szkole, a zatruwanie sobie tym tematem weekendu to zwykle ostateczność. Rozmowa nie trwała długo, gdyż jakaś dziewczyna ‘porwała’ go na parkiet (...)

kim on dla mnie jest? ROZDZIAŁ IV

Dodał/a: lady eM 2013-08-20 13:35:19 czytano 2135 razy
-Poszedł się spotkać z Moniką. Chcę, żeby był szczęśliwy, ale nie z nią. Zraniła go raz, może zrobić to ponownie. Weszła do domu. Wykonała rutynowe czynności: zjedzenie obiadu, odrobienie lekcji itp. Nadszedł wieczór. Potem noc. Nie spała. Czekała na telefon. Nie zadzwonił. Rano wyglądała strasznie. Miała podkrążone oczy, była blada, a twarz wyglądała na wyraźnie smutną. Choć nie miała ochoty, do szkoły musiała iść. Wychodząc z domu (...)

12»