polaż jak mnie kochasz cz. 69

1 sierpnia, czwartek

Jechał taksówką do domu, chociaż tak naprawdę wiedział, że już nie długo go opuści. Jeszcze kilkanaście godzin temu przytulał się Blanki a teraz już jest we Włoszech i w głowie układał krótkie i treściwe przemówienie dla rodziców, że rezygnuje z funkcji prezesa. Chciał to załatwić jak najszybciej i wracać do Blanki. Nie mógł patrzeć na jej łzy kiedy żegnał się z nią na lotnisku. Wysiadł z samochodu i szybkim krokiem skierował się do mieszkania. Szybki i zimny prysznic pozwolił aby się ożywił. W czystych ciuchach pojechał na lotnisko po tatę do którego zadzwonił będąc jeszcze u Blanki.
- Co się stało, że tak nalegałeś abym przyjechał?
- Wszystko wam wyjaśnię – wsiedli do samochodu i pojechali do firmy. Pan Szymon przyglądał się uważnie swojemu synowi, zauważył na jego twarzy zdenerwowanie. Przez chwile bał się odezwać żeby Mateusz nie wybuchnął gniewem czy złością.
Kiedy dotarli do firmy gdzie czekała na nich Aneta, jego zdenerwowanie nabierało na sile. Czuł się jak małe dziecko, które stłukło wazon i bało się przyznać mamie. Zauważył, że na egzaminach maturalnych tak bardzo się nie denerwował jak teraz. Całą drogę do gabinetu przemilczeli obaj. Mateusz poprosił sekretarkę aby z nikim nie łączyła i nikogo nie wpuszczała do środka. Kiedy rodzice już siedzieli na fotelach, on krążył po gabinecie i starał się opanować swoje zdenerwowanie. Przymkną na chwile oczy, wziął głęboki oddech i spojrzał się na rodziców, którzy uważnie mu się przyglądali z niepokojem na twarzy oboje.
- Muszę wam coś ważnego powiedzieć. Mam nadzieje, że mnie zrozumiecie i nie będziecie mieli do mnie pretensji o to jaką podjąłem decyzje
- Czekamy synu – jego ojciec odezwał się dyplomatycznym głosem
- Będąc w Stanach dowiedziałem się, że zostanę ojcem. Blanka jest w ciąży, prawie siedemnasty tydzień. Uznałem, że zrezygnuję z tej posady, ponieważ moje miejsce jest w Stanach obok Blanki i naszego dziecka. Zrozumiem jeżeli będzie źli ale już postanowiłem o wyprowadzce do Blanki – powiedział to wszystko spokojnym głosem. Opadł na fotel obok rodziców i czekał na ich reakcje. Oboje milczeli i przetwarzali informacje jaką przekazał im syn. Spoglądali na niego wzrokiem podziwu i uznania, kiedy on sam bał się spojrzeć w ich oczy. Domyślał się, że zawiódł ich na całej linii.
- Czemu nam nie powiedziałeś wcześniej? – pierwsza odezwał się Aneta. Jej głos był czuły, spokojny
- Sam się dowiedziałem tydzień temu – spojrzał się na rodziców. Miny mieli zatroskane i pełne podziwu.
- A chłopiec czy dziewczynka? – jego mama uśmiechała się szeroko, bo bardzo chciała poznać płeć dziecka aby mogła się wybrać na zakupy
- Dowiemy się podczas porodu – czekał aż odezwie się jego tata. Wystraszył się kiedy się podniósł i podszedł się do niego.
- Wstań chłopcze – jak robot podniósł się i wpatrywał się w ojca – gratuluję synu – wziął go jak mężczyznę i poklepał po plecach.
- Nie jesteście źli? – spojrzał się na nich, kiedy tata przestał go obejmować
- Nie. A teraz wracamy do domu omówić kilka ważnych spraw – powiedziała Aneta i zebrali się do mieszkania Mateusza
Całe południe spędzili na omawianiu ważnych spraw. Pani Aneta postanowiła zmienić lokalizacje siedziby nowej firmy. Odpowiednim ludziom zleciła szukania nowego lokum dla filii w Nowym Jorku. Po omówieniu spraw związanych z firmą, zaczęli rozmawiać o dziecku. Mateusz pokazał im zdjęcia potomka, pan Szymon widział tylko czarno – białe kropki, za to pani Aneta od razu dostrzegła dzieciątko. Nie mogła się już doczekać kiedy uda się do Stanów do Blanki.

Była trochę zła na Mata i na swojego chłopka. Postanowiła się do nich przez jakiś czas nie odzywać. Nie mogła zrozumieć dlaczego ukrywali przed nią prawdę o tym, że są rodziną daleką ale rodziną. Dowiedziała się o tym dopiero na lotnisku jak pojawił się Mat. Była w szoku i to dużym.
Chodziła po mieszkaniu i nie mogła znaleźć sobie miejsca. Nie miała co robić, bo pokój był już skończony, cukiernią zajmował się Hubert. Usiadła na fotelu i sięgnęła po książkę którą czytała będąc u lekarza. Z Hubertem była umówiona dopiero na popołudnie, mieli razem iść do kina na jakąś komedie. Zajęła się czytaniem książki, nie zwracała uwagi na nic. Świat książki pochłoną ją całkowicie. Postanowiła, że skończy tą książkę tego popołudnia. Prawie się jej to udało, gdyby nie pukanie do drzwi. Wyrwana ze świata fantazji poszła otworzyć drzwi, które natychmiast zatrzasnęła.
- Otwórz!! – słyszała jak Mat wołał za drzwiami
- Spadaj!!! – była zła na niego, bo nic jej nie powiedział, że są rodziną z Mateuszem
- No nie bądź taka. Blanka otwórz!!! – zapukał do drzwi i oparł się głową o nie. Westchnęła i szarpnęła za klamkę. Efekt był taki, że Mat po całej długości leżał w korytarzu jej mieszkania
- Należało ci się – uśmiechnęła się i poszła do kuchni po kilka kostek lodu na jego czoło.
- Masz racje, należało mi się. Ale nie masz powodu, żeby się na mnie obrażać i gniewać – wszedł do kuchni i wziął od niej woreczek z lodem, który natychmiast przyłożył do łuku brwiowego.
- Nie ma powodu? Kurcze mogłeś się odezwać, że znasz mojego chłopaka i w dodatku jesteście spokrewnieni – powiedziała trochę głośniej i rzuciła w niego ścierką
- Hej – złapał ją w locie – nie byłem pewny czy mówisz o moim kuzynie
- Powiedziałam ci tyle szczegółów – zrezygnowana usiadła przy wyspie w kuchni i nalała sobie soku
- A dlaczego nie powiedzieliście mi od razu? – spojrzała na niego z wyrzutem
- Chyba dlatego, że nie było takiej potrzeby – siedział naprzeciwko niej i uważnie się jej przyglądał. Nie wyglądała na osobę która się złości, a raczej na kogoś zakochanego.
- Napijesz się czegoś? – uśmiechnęła się przyjaźnie do niego
- Może coś zimnego – odwzajemnił jej uśmiech i poczuł się trochę pewniej. Nie miał obawy, że znowu czymś od niej dostanie.
Popołudnie spędzili w przyjaznej atmosferze. Hubert w końcu zrezygnował z pójścia do kina i we trójkę wybrali się wycieczkę po mieście. Mat okazał się świetnym przewodnikiem, pokazał im nie tylko zabytki które pokazują przewodnicy na wycieczkach ale także zabrał ich w miejsca gdzie nie zawsze dociera światło przewodników. Zmęczeni chodzeniem udali się do parku na mały odpoczynek i watę cukrową. Chłopaki rozmawiali o jakimś meczu, a ona siedziała i po prostu patrzyła się przed siebie. Widziała dużo zieleni, zieleni która działa na nią uspakajająco. Była spokojna, odprężona chociaż w jej życiu dużo się działo. Mateusz dał jej nagranie na którym Natalia przyznaje się, że to ona uknuła intrygę ze zdjęciami. Po obejrzeniu filmu miała ochotę jechać i coś jej zrobić. Właśnie przez nią jej życie potoczyła się inaczej, ale nie żałowała, że właśnie tak się stało a nie inaczej. W dali słyszała śmiech biegających dzieci za którymi biegały szczęśliwe mamy. Widząc karmiącą matkę, automatycznie położyła rękę na swoim brzuchu i się uśmiechnęła. Nie mogła się już doczekać rozwiązania ciąży i niemowlaka trzymanego na rękach. Do domu wróciła trochę zmęczona ale szczęśliwa. Po ciepłej kąpieli wygodnie ułożyła się na sofie, obok na stoliku postawiła miseczkę z popcornem i kubełek z lodami truskawkowymi.

Nad miastem przeszła burza, powietrze się trochę orzeźwiło. Otworzył okna w całym mieszkaniu, sam siedział w salonie przy otwartym tarasie. Na fotelu obok niego siedział ojciec i oboje popijali zimne piwo.
- Kiedy chcesz wracać do Blanki? – pan Szymon domyślał się, że jego syn chciałby jak najszybciej być z powrotem u swojej ukochanej
- Jak już wszystko będzie tu załatwione – zrobił duży łyk piwa
- Może to trochę potrwać
- Spodziewam się – odchylił głowę do tyłu spoglądając na sufit
Po wyjściu taty, wziął gorący prysznic i wygodnie ułożył się przed telewizorem. Na stoliku obok leżały zdjęcia usg, przez chwile im się przyglądał. Nie mógł się skupić na oglądaniu filmu, więc wstał i wyszedł na taras, gdzie chłodne powietrze owiało jego ciało. Oparł się dłońmi o barierkę i uniósł oczy ku bezchmurnemu niebu. Księżyc w pełni wyjątkowo mocno świecił oświetlając ulice które z minuty na minutę pustoszały. Wziął kilka głębokich oddech i wrócił do domu przed telewizor. Chciał z powrotem być z Blanka i trzymać ją w ramionach. Chciał iść z nią do lekarza, zobaczyć dzieciątko. Chciał złapać ją za dłoń i iść na spacer przez miasto. Chciał być jeszcze bardziej szczęśliwy niż teraz.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
przepraszam, że tyle to trwało:) brak weny, to moje usprawiedliwienie:) a teraz taka mała prośba do was. zbliżamy sie do porodu i nie mamy pojęcia jakie nadać imie dziecku:) możecie podać kilka propozycji dla chłopca i dziewczynki?:) jeszcze raz przepraszam, że tak długo czekaliście na nowy rodział:) pozdrawiam:):)
Dodał/a: lena w dniu 10-03-2013 - czytano 5546 razy.
Słowa kluczowe: opowiadania nastolatek miłość ania lena

Komentarze (57)

lovciamdnia 2013-03-11 11:31:43.

Alanek lub Zosia

Agadnia 2013-03-11 11:47:45.

Jeest super pisz dalej. Hmm imie dla chłopca i dziewczynki sama nie wiem może Martyna i Ksawery . :)

^^dnia 2013-03-11 11:59:41.

Kasia albo dla chłopczyka Sebastian lub Patryk :D

aniadnia 2013-03-11 13:08:09.

hubert albo julcia

tutudnia 2013-03-11 13:41:10.

aleksandra

.dnia 2013-03-11 14:23:39.

pisz jak najszybciej. ja bym chciała Julkę :)

jasekdnia 2013-03-11 14:55:32.

Szymon

:Ddnia 2013-03-11 15:00:37.

Dziewczynka- Aneta :D
Chłopiec- Konrad :D

Heeeeehdnia 2013-03-11 15:19:00.

no właśnie przez cały weekend czekałam na nastepny rozdział ;) Jak ja kocham twoje opowiadania *.*
Dzięwczynka - Maja, Julka, Vanessa. chłopak - Natan, Michał ;>

dnia 2013-03-11 15:26:08.

Nazwij dziewczynkę Dagmara :D :D :D

Ruuudadnia 2013-03-11 15:29:45.

Jesli będzie dziewczynka to - Camilla , a jesli chlopiec to moze hmm - Patryk :)
A rozdział świetny jak poprzednie :P

Pozdrawiam, Ruuuda

I>Tdnia 2013-03-11 15:34:16.

To mają być polskie imiona czy zagraniczne ? bo mam kilka pomysłów na takie i takie . Pozdrawiam i życzę przypływu weny .

izi_14dnia 2013-03-11 15:50:15.

Vanessa, Violetta, Agnes, Lena & Ethan, Zack, Zyan, Kamil itd.

Alicjadnia 2013-03-11 15:51:44.

Zosia i Antek i już nie mogę sie doczekać następnej części

Alexxdnia 2013-03-11 15:54:36.

Maja i Maciuś;)))

oladnia 2013-03-11 16:11:42.

jakub i ola

dnia 2013-03-11 18:00:14.

Może Lena? ^^

*_*dnia 2013-03-11 18:00:40.

Opowiadanie jest fajne jak zawsze a co do imienia to dla dziewczynki np. Milena a dla chłopca np. Kacper :)

saradnia 2013-03-11 18:05:29.

imiona np.patryk,weronika

Smeefeciadnia 2013-03-11 18:58:33.

Bartek , Amelka

Pola.:ddnia 2013-03-11 19:08:25.

Boskiee.:d
Jeżeli chodzi o imię dla dziewczynki może byc Laura, Oliwia, Weronika- te mi sie najbardziej podobają. A dla chłopczyka Mikołaj, Igor, Wiktor.

adfghjdnia 2013-03-11 19:14:20.

Liliana może dla dziewczynki ?;>
A chłopak to jeśli w stanach mieliby zostać to Ryan może, a tutaj to Kuba?

.dnia 2013-03-11 19:17:45.

Dalej prosze.

Anonimdnia 2013-03-11 19:31:46.

Może dla dziewczynki Inez?

Deliriumdnia 2013-03-11 19:35:07.

Super. :) Nie mogę się doczekać porodu
Dobra moje propozycje:
Chłopak
-Daniel
-Bartek
-Sebastian
Coś bardziej zagranicznego
-Alex
-Luke (Luc)
-Caleb
Dziewczyna
-Wiktoria
-Majka
-Lila
-Karolina
zagraniczne
-Ana (skrót od Anastazja)
-Jenny
-Alice
-Lia
Te imiona przynajmniej mnie najbardziej się podobają.
PozdroXD

czytelnikdnia 2013-03-11 20:21:54.

Super ;D
Dla chłopca Kacper lub Filip
Dla dziewczyny Łucja
Czekam na dalsze rozdziały ♥

hohoho;)dnia 2013-03-11 20:23:59.

bardzo podoba mi się imię Tomek, a dla dziewczynki Julia, jestem ciekawa jakie wybierzecie do opowiadania. pozdrawiam i czekam na następny rozdział ;)

basiaadnia 2013-03-11 21:21:03.

Dominik, Alan i Łucja albo Majka :)
swoją drogą to świetne opowiadanie, czytałam każdą część i cały czas chcę więcej!

Milkaaa dnia 2013-03-11 21:24:28.

Imię Dla Dziewczynki ; Klara , Diana , Nikola : P
Imię dla Chłoopaczka ; Dawid, Michał , Marcin ;P

Czytelniczka ;)dnia 2013-03-11 21:34:29.

Zosia albo Bartek :)
Czekam na kolejną część :)

kasia dnia 2013-03-11 21:58:44.

dużej weny i jeszcze raz weny ;*

a co do imion to dla chłopca- Marcel ;))
dziewczynka Rozalia :))) ale niech to będzie chłopiec ;))

coraz bardziej nie moge się doczekać następnego opowiadania dodawaj coraz częściej proszę :*

taaadnia 2013-03-11 23:46:59.

Dziewczynka - Ola ( Aleksandra) :) , a chlopiec Rafal, Kuba, albo Mikołaj.

;dnia 2013-03-12 09:17:33.

Jest świetne imiona to Ksawery , Alicja ;)
Błagam pisz dalej ! :)

jaaaadnia 2013-03-12 14:19:44.

Gabriela ! :)

jaaadnia 2013-03-12 14:20:28.

jak chłopiec to Artur ;D

Natt ;**dnia 2013-03-12 17:48:49.

Chłopak:
- Igor
Dziewczynka:
- Lena
- Majka
- Julka

Dommmmadnia 2013-03-12 17:59:22.

Dla dziewczynki Sophia
Dla chłopczyka Alan lub Nico

*.*dnia 2013-03-12 18:07:42.

Dziewczynka: Maja, Sara lub Kinga
Chłopiec: Michał :))

M...dnia 2013-03-12 18:45:15.

Michał, Kacper, Szymon, Maciek, Milena, Julcia, Ania, Lilianna

monia. dnia 2013-03-12 19:46:58.

Dziewczynka ; Agusia
Chłopiec ; Krzysiek

Pisz dalej :)

nikodemnikodem!!dnia 2013-03-12 21:31:21.

Jak chłopiec to musi być NIKODEM

Spartankadnia 2013-03-13 06:58:26.

Dziewczynka Natalia, chłopiec Adrian

miaa;)dnia 2013-03-13 09:10:06.

Genialne!;* myślę że Kuba i Ola

innadnia 2013-03-13 13:48:46.

Imiona polskie są zbyt codzienne i nudne, ładne jest imię Ines, Igor, Bruno
ale fajniej będzie jeśli to dziewczynka, oczko w głowie taty:D

:)dnia 2013-03-13 17:39:19.

Dla chłopaka : Alan , Dawid , Sebastian , Tomek , Kuba , Arek , Kryspin
Dla dziewczyn Izabela, Inga , Julia , Angelika , Monika , Ola , Milena ,

qqqqqqqqqdnia 2013-03-14 14:57:56.

Sebastian
Maja

:****dnia 2013-03-14 18:52:42.

chlopiec: sebastian dawid hubert franek
dziewczynka: monika , nina, blanka, gabrysia

gość dnia 2013-03-14 18:53:25.

dziewczynka gabrysia chlopiec dawid

:-*dnia 2013-03-14 20:36:20.

Znalazłam twoje opowiadanie chyba gdzies koło 50 czesci i tak mnie wciaglo ze w trzy dni przeczytalam wszystkie i teraz z niecierpliwoscia wyczekuje kolejnej czesci
Pozdrawiam
Ps. a co do imion to chlopiec to Kamil albo dziewzynka Karolina

kdnia 2013-03-15 15:35:44.

jak chłopczyk to niech będzie Hubert, na cześć brata, który tyle jej pomagał

Madrzenkadnia 2013-03-15 16:46:15.

Dla chłopca : Daniel . Damian bądź Kacperek.
Dla dziewczynki : Sabina , Nikola , Sara , Zuzia

wiczidnia 2013-03-16 23:50:53.

dla dziewczynki:
polskie - Zuzanna, Lena, Sylwia
zagraniczne - Vanessa, Rosa

dla chłopca:
polskie - Igor, Kuba
zagraniczne - Zack, Oliver

livvkadnia 2013-03-17 19:04:03.

Może dla chłopca Maks bo i w stanach i w polsce brzmi i jest takie same : ) A dla dziewczynki Anastazja bo w stanach tez jest takie same tylko pisze sie Anastasia.

;Ddnia 2013-03-24 19:59:00.

-Fabian, Filip
-Lulka, Patrycja
ps. rozdział świetny ;D

anonimkadnia 2013-03-29 13:27:09.

dla dziewczynki : Zuzia, Ilona,Marta, Wiktoria albo Julka
dla chlopczyka: Tomek, Patryk, Bartek albo Ernest

Bezimienna .dnia 2013-06-09 14:47:55.

Chłopiec - Sebastian .
Dziewczynka - Kamilka .

Szedidnia 2013-08-12 15:14:32.

O Lena tobie to jakieś opowiadanie pokazać od razu je przywłaszczysz

Prosimy o nie dodawanie danych osobowych, adresów e-mail, numerów komunikatorów, numerów telefonów itp.

Komentarz do "polaż jak mnie kochasz cz. 69"

(pole wymagane)

(pole wymagane)

(pole wymagane)