Opowiadanie Maarena

Gdy byłam mała mama mówiła mi że jeśli ktoś się nam śni to znaczy że za nami tęskni. To miał być taki,, zabieg,, który prawi że uwierzę że ojciec który od nas odszedł, pamięta o mnie i tęskni. Uwierzyłam ale tylko po to żeby kilka lat później zauważyć ze łzami że to absurd a mój ojciec nawet nie wie do której klasy chodzę.
Kilka lat później poznałam chłopaka. Niestety, odległość sprawiła że nie było nam dane nic poza internetową przyjaźnią. Ale jaka to była przyjaźń?! Najlepsza jaką mogłam sobie wymarzyć. Jednak odległość, rzadkie spotkania i tęsknota... nic nie zmieniło tego ze się w nim zakochałam. Nic dziwnego.. jak lubię popełniać błędy. Wtedy przeczytałam że gdy ktoś nam się śni to znaczy że za tą osobą tęsknimy a ona za nami. Co za fenomen, proszę państwa! Nie wiadomo już jak jest naprawdę. Ale zawsze lepiej wierzyć w takie wyjście, prawda? Tak jest łatwiej. I ja tęsknię i on. Tak było najlepiej. W koncu myslalam ze ta tęsknota nas zabije. Otóż nie. Zabiły nas niedopowiedzenia. Okazuje się że to ja umierałam już wcześniej z tęsknoty za kimś dla kogo tak naprawdę nic nie znaczyłam. Podziwiam to tylko za to jak świetnym aktorem był. Przez 3 lata umiał oklamywac mnie i siebie.
Ostatecznie spotkania Pani na ulicy powiedziała mi jak jest naprawdę. Cóż nie były to może najprzyjemniejsze okoliczności zważając na to że prawie wpadłam pod samochód myśląc o tym co zrobilam nie tak że wszyscy ode mnie odchodzą. Starsza pani stojąca na przystanku nieopodal podeszła do mnie gdy przerażony kierowca odjechał z odgłosem przeklenstw i dźwięku klaksonu. Spotkaliscie kiedyś osobę która wie wszystko co czujecie chociaż Was nie zna? Ja też nie. Więc było dla mnie ogromnym zaskoczeniem gdy kobieta złapała mnie za dłoń i zapytała czy ktokolwiek jest warty mojego życia. Na początku nie wiedziałam o co jej chodzi. Dopiero później zrozumiałam. Może w obecnej sytuacji mój zamglony wzrok, trzęsące się dłonie i blada twarz sprawiała wrażenie jakbym chciała żeby ten samochód się jednak nie zatrzymywal. Odniosłam się później do mojego życia i doszłam do wniosku że jest z nim tak samo jak z tym samochodem. Jakbym już umarła. Każdy dzień, słoneczny, deszczowy, czy mglisty poswiecałam IM. Osobom które mnie zostawiły. Zastanawianiu się co jest ze mną nie tak. Prawda jest taka że to z nimi jest coś nie tak. Bo zostawili kogos komu na nich zależało. Bo oklamywali kogos kto ich kochal. Lepiej skupić się na osobach które zostały. Więc pozwólcie że zapytam; Czy ktokolwiek jest warty Twojego życia?
Dodał/a: Maarena w dniu 21-08-2016 - czytano 474 razy.
Słowa kluczowe: Życie miłość nieszczęśliwa miłość wiara ludzie szczęście łzy odejście strach złość Maarena

Komentarze (1)

Ruudadnia 2016-09-19 04:52:05.

Witam Maarena! !! Sny są po to by się spłniały. Nie licząc się z tym czy to miły sen czy horrror. A to że ludzie od ciebie odchadza to jest norama dzienna za to pojawiają się nowe osoby. A przede wszystkim wiesz kto został kto jest dobrym przyjacielem a kto dobrym czlowieie, kto zaslujguje na zwykłe Cześć lub Siemka.odpowiem Ci na pytanie. NIKT ALE TO NIKT NIE WAŻNE JAKA TO MILOŚĆ JEST ! NIIKT NIE JEST WART TWOJEGO ŻYCIA. CZY ŻYCIE JEST SKROMNE CZY DOBRE CZY ŹLE NIE JEST WART TWOJEGO ŻYCIA. !!!! Człowiek zasługuje na wiele ale nie na twoje życie. Ktoś ci je dał i trzeba je uszanować!! Czas który poswiecilaś osobĄ to dobra intencja i dobra nauczka a to że nie zauważyli że robisz to z czystego i dobrego serca to już ich problem nich żałują że stracili osoba w życiu ktorej na nim zależało!!!!!! Nie którzy mają dara do kłamania i oszukiwanie. , - nie czując nic! Żadne wyrzuty sumienia! Ale pomysł jakim trzeba być zimnym człowiekiem żeby tak kłamać??. Ja do dzisiejszego dnia szukam odpowiedzi na to kurwa. Człowiek bez sumienia bez Goryczy nic nie czując też ma nie pokoleji w głowie.! Czy jemu jest łatwo? , - nie napewno nie.!!!!Wszystko powraca do czlowieka z czasem!!! A osoby które Cię porzuciła nie są Ciebie warte!! Z tobą jest ok. ! MASZ UCZUCIA, MASZ DOBRE SERCE, MASZ ROZUM KTÓRY PRACUJE więc wszystko jest kaman z Tobą!... uwierz mi nie wiem ile masz lat i z kąd pochodzisz ale trwaj w tym tak byś nie cierpiała tylko ty na wszystkim. Czlowiek musi dbać o siebie również. Nie licząc się z konsekwencjami. MILOŚĆ miłością ale nie można tak.nie może Cię niszczyć psychicznie a zaraz fizycznie!! Piszę Ci to bo uwierz przeszłam bardzo wiele i do dziś mam żal - nie do tych co odeszli tylko do siebie.! Popełniam błędy dalej choć mam czarno na białym ale serce nie sługa... szczerz się od takich ludzi i uczuć do danej osoby.! Mi jest wstyd że umiem pomoc innej osobie a sam sobie nie umiem. Mimo to że chodzę po psychologach.. Życie dało mi w kość! Nie mówiąc miłość. Pewnego dnia obudzisz sie i powiesz z rozczarowaniem po co to wszystko. !?! Będziesz siebie obwiniać bedziesz szukać w sobie problemu będziesz doszukiwać każdej najmnieszej winy.Dziś patrząc na lustro jest mi żal siebie że na to wszystko, -na dane sytuację pozwoliłam! Życie to jest ciężka nauka, Którą się uczysz całe życie od młodości do po starość😕 JESZCZE RAZ CI ODPOWIEM NA TWOJE PYTANIE. I WEŚ SOBIE JE DO SERCE I DO ROZUM. I PAMIĘTAJ ZAWSZE OTYM ZDANIU I CZYNIE. NIKT ALE TO NIKT NIE JEST WART TWEGO ŻYCIA. ŻYCIE MA SIĘ JEDNO I TRZEBA PODARZAĆ ZA NIM I TRZEBA SIĘ UCZUĆ NIE WAŻNE ILE SIĘ MA LAT I JAK SIĘ JEST MĄDRYM. Trzeba po prostu żyć i uczyć się. ☺☺☺ choć nie które sytuację dają nam w palnik to i tak musimy trwać z tym i być jeszcze raz bardziej silniejszym. ☺

Prosimy o nie dodawanie danych osobowych, adresów e-mail, numerów komunikatorów, numerów telefonów itp.

Komentarz do "Opowiadanie Maarena"

(pole wymagane)

(pole wymagane)

(pole wymagane)