Opowiadania w kategorii Kryminal

"Kryminal"

Chwila grozy 1,2

Dodał/a: Karolcia 2014-06-14 22:25:36 czytano 1189 razy
chwilę o sprawach codziennych, o wykupieniu lekcji języka polskiego dla naszych dzieci. Na końcu wspomniałem o zaproszeniu na ślub. Joasia jak zawsze podeszła do tego z anielskim spokojem. Rozważyliśmy wszystkie za i przeciw i doszliśmy do wniosku, że w wydarzeniu tym nie weźmiemy udziału. Była to nasza wspólna decyzja. Kochałem żonę za to, że zawsze potrafiła jasno ocenić sytuację, miała niezawodną intuicję, a co najważniejsze nie oceniała po pozorach. Dlatego, że mieliśmy już początek czerwca, tematem naszej rozmowy był również coroczny wylot  (...)

Oczyszczenie - Rozdział I

Dodał/a: WasiU52 2014-06-13 19:37:52 czytano 925 razy
Na dokumencie, który dostałem od Tibby widniał również i jej adres. Mieszkała na Richman... Takim to kurwa dobrze… Podróż minęła mi dosyć spokojnie. Na miejscu nie czekałem jakoś specjalnie długo, aby ktoś się mną zainteresował. Obsłużył mnie wysoki, około 38 – letni Rosjanin, który miał plecy jak lotnisko oraz dłoń jak bochen chleba. Mimo wyglądu Szwarcenegera był bardzo miły oraz sprawiał wrażenie potulnego i skromnego człowieka. Na koniec zostawiłem mu 15$ napiwku, a kto bogatemu zabroni (...)

Kto zabił James'a? cz.1

Dodał/a: niebieski123 2014-05-04 01:12:05 czytano 679 razy
W dużym, zatłoczonym Nowym Jorku, na Times Square naprzeciwko sklepu mieszkała Juliette. Była ona dość wysoką brunetka o smukłej sylwetce, niebieskich oczach. Ubierała się zwykle na czarno, ponieważ jej zawód tego wymagał, a była ona detektywem. Chociaż od niedawna prowadziła swoje biuro, już miała wielu zadowolych z jej pracy klientów. Miała wielu mężczyzn, ale każdy z jej związków kończył się średnio po miesiącu. Interesowała się bieganiem, uczestniczyła w wielu maratonach, w (...)

Paranoja

Dodał/a: Euterpe 2014-04-15 19:22:52 czytano 1290 razy
Moja opowieść zaczyna się tu, gdzie się narodziłam. Na nowo. Bez żadnej podstawy, by żyć dalej. Umarłam by być otwartą księgą zbrodni ludzkości. Narodziłam się potworem. Nie sądziłam, że jest to możliwe, by tak nienawidzić, aż do teraz, gdy każdym centymetrem mojego ciała właśnie to odczuwam. Ten chłód przeszywa moją duszę i staję się tylko bardziej obca. Czy zwariowałam? Jestem tylko drobną kobietą, a zarazem czuję, jakby cały ciężar istnień ludzkich spoczywał nie tylko na moich  (...)

Cygaretka. Cz 2

Dodał/a: Anathema. 2014-03-22 09:52:10 czytano 722 razy
Tak bardzo chciala powiedziec, ze jest nawet tysiac razy słodszy od tamtego Kacpra, tak bardzo chciala ale z jej ust wydalo się ‘’yyy’’ i już nie mogla nic wiecej zrobic. Odwrocila się. Chciala żeby wyszedl. Naprawde chciala. Był taki cudowny a jednoczesnie stworzony dla kogos kto jest zupełnym przeciwieństwem Weroniki. Jestem zbyt Malomowna… - myślała – który by chciał dziewczyne, która nawet nie potrafi się odezwac, pośmiać która nie potrafi niczego oprocz gapienia się w sciane (...)

Całe życie w kłamstwie cz.1

Dodał/a: SS 2014-03-19 13:30:40 czytano 1250 razy
Następnego dnia obudziłam się z kacem mordercą, wypiłam ciepłe mleko i włączyłam laptopa w poszukiwaniu nowej pracy. Życia studenta nie jest łatwe, zresztą nigdy było… Kiedy tylko mama umarła, mój świat się zatrzymał . . . Utrzymanie trzy-pokojowego mieszkania nie było łatwym wyzwaniem, opłacenie rachunków i zadbanie o siebie i swój rozwój. Jednak ja zawsze uważałam, że wszystkie trudności jakie w życiu dotąd mnie spotkały uczą mnie tylko jak być silniejszą… Zapisałam kilka stron w  (...)

Cygaretka

Dodał/a: Anathema. 2014-03-18 19:02:58 czytano 765 razy
Kacper Kowalczyk uciekał już od dwóch godzin. Dosłownie. Przez cały ten czas biegł i biegł i wiedział że nie może się zatrzymać, choćby nie wiem co. Co prawda, nie widział już czterech napakowanych mężczyzn goniących go jednak wciąż czuł zapach ich potu. Wiedział, że naprawdę nie może się teraz zatrzymać, ale nie miał siły dłużej biec.Wziął głęboki oddech i usiadł na trawie. Schował twarz w dłoniach. Jak mógł wszystko spieprzyc? Jak mogli się zorientować? Oszukiwał w pokera już od  (...)

Negatywnie ... cz. 1

Dodał/a: Natala :* 2014-01-16 18:09:19 czytano 1057 razy
beznadziejnych nauczycieli, chodzić po szkole z tym samym pojebanym , sztucznym uśmieszkiem przylepionym na twarzy. Szczerze ? mam tego dość, najchętniej bym się zabiła , ale nie mogę zostawić mojej mamy , która samotnie wychowuje mnie i moją młodszą siostre chorą na anoreksje. Nienawidzę tego wszystkiego, no ale dość użalania się nad sobą , czas się przedstawić . Cześć ,mam na imie Natalia Nowak, jestem szesnastolatką, mieszkam , jak pisałam na początku z mamą i młodszą  (...)

The poison inside your head

Dodał/a: Nami 2014-01-10 19:01:59 czytano 713 razy
Mroczny poranek obwieścił nam przyjście na świat nowego członka naszej populacji. Horyzont zdawał się pojawiać wraz ze wschodzącym Słońcem, lecz dziś nieśmiało przez gęste ponure chmury wypuścił jedynie kilka skromnych promyków... Po podwórku niczym duch, głucho jakby na oślep miotał się i szczekał na jeszcze widniejące gwiazdy, pies. Ta ciemna postać dosłownie przed chwilą była tylko konturem czy zarysem niekształtnej formy śpiącej pod starą budą. Ubogie w liście drzewa, cieszyły się (...)

AGY Genetics

Dodał/a: alli 2013-12-19 09:05:04 czytano 959 razy
Adrianem Gawronowiczem, głównym menadżerem firmy AGY Genetics, który jest uważany za jedyną osobę będącą w stanie przeciwstawić się konkurencji oraz wyjść zwycięsko w batalii z tzw. Klubem Moralistów - koalicją przedstawicieli różnych grup przeciwstawiających się zaawansowanym eksperymentom przeprowadzanym w sektorze genetycznym. Pierwsze pytanie: czy jako osoba prywatna jest pan zwolennikiem klonowania ludzi (...)