Opowiadania w kategorii Krótkie historyjki

"Krótkie historyjki"

Recycling

Dodał/a: pies co paczy 2016-12-27 16:03:05 czytano 316 razy
Tornistry moich dzieci ważą tyle jakby były zrobione z betonu. Ilość książek, zeszytów ćwiczeń i dziwnego badziewia jest kosmiczna. Przypomniało mi to mój tornister. Książki kupowałem używane. Najbardziej lubiałem te po ś.p. Jaśku Trzasce. Jasiek był fajnym chłopakiem, tyle że urodził się w rodzinie meneli. Książki po nim były może i nie do końca czytane ale zawsze było w nich pełno ekspresji. Jasiek z pasją dorysowywał wszystkim  (...)

Der Tiger von Malaysia

Dodał/a: pies co paczy 2016-12-27 16:00:58 czytano 121 razy
Moim pierwszym Superhiro w życiu nie był Janek z "Czterech Pancernych" ani Kloss. Facetem który zawłanął moją wyobraźnią był Sandokan. Generalnie był to smagły, malezyjski Janosik kręcony w Niemczech. Sceny walki, pościgów, mocny makijaż Sandokana i hipnotyzująca muzyka. Gdy w telewizji leciał Sandokan wszystkie piaskownice, trzepaki, plac do grania w beki przy szkole, wszystko pustoszało. Kto na drugi dzień nie  (...)

Free Pub

Dodał/a: pies co paczy 2016-12-27 15:58:24 czytano 191 razy
Jakiś czas temu dwóch moich znajomych zwróciło uwagę na jedno graffiti. Był to napis: "Kiedy ostatnio robiłeś coś po raz pierwszy w życiu?". Ziarno zostało posiane i dzięki temu pewien czas potem przedzierałem się nocą bez latarki w śniegu po pas przez legendarny tatrzański las Wantule (zawsze chciałem tam dotrzeć) mając przypięte do plecaka bezużyteczne tam za to zaczepiające się o wszystko narty. Świadomie - pierwszy raz w  (...)

Niby biegi

Dodał/a: rebeka07 2016-04-18 21:46:08 czytano 1444 razy
Stała na palcach,opierała się o moją klatkę i patrzyła. Niby to na mnie ,niby to gdzieś poza mną. Miała piękne,duże,zielone oczy. Użyła trochę zbyt wiele tuszu,który spłynął jej do kącika dolnej części oka. Jej kasztanowe włosy oplatały spoconą,szyję.Miała porcelanową cerę,lekkie wypieki na policzkach i duże,czerwone usta.Byliśmy zmęczeni po 2 godzinach biegania,ale zarazem nigdy nie czułem się tak silny jak w tej chwili.Zbliżyłem jej  (...)

To coś

Dodał/a: WiczaQ 2016-03-23 22:06:38 czytano 931 razy
Wziął ją na ręce. Patrzyła mu w oczy kiedy biegnie z nią niewyraźne coś widzi to coś, Magia to coś w jego oczach WIDZI to? Ale jeszcze nie wie co. Mdleje, straciła prztomność. Budzi się w szpitalu chłopaka nie ma. Mama, tata 2-óch braci bliźniaków Piotrek i Pawel, I najstarszy brat Josh. Ale go nie ma! (...)

Niespodziewana Wizyta

Dodał/a: KaroPat4 2016-02-09 17:11:07 czytano 1684 razy
Pogoda była koszmarna ,od rana padało i wiało . Sandra siedziała samotnie w swoim pokoju patrząc na spadające krople , ulice były całkowicie puste .A przecież były wakacje ,po nich ostatni rok nauki w Liceum .- Powinnam teraz opalać się na plaży,zwiedzać zabytki,mieć wakacyjny romans. -pomyślała.Ale przecież to dopiero 3 dzień wakacji i niestety deszczu.Nagle zobaczyła dziewczynę, tak na oko w jej wieku,wyglądała dość mizernie (...)

wakacyjny wyjazd. Rozdział 1

Dodał/a: zagubiona 2016-01-07 18:00:13 czytano 722 razy
- no wiesz…. Za to że nie próbujesz mnie oceniać chociaż się ze mną nie zgadzasz – uśmiechnął się i dodał – i w ogóle że jesteś . taki przypływ uczuć u mojego brata był niecodzienny więc postanowiłam zaryzykować i podeszłam do niego by go przytulić , chciało mi się śmiać z jego początkowej reakcji kiedy to zrobiłam było to coś nowego radość mieszająca się ze zdziwieniem ale nie musiałam długo czekać aż  (...)

Anioł Stróż

Dodał/a: lubięwiosnę 2015-09-21 16:31:04 czytano 1890 razy
Miała świadomość tego, co się wokół niej dzieje, ale nie mogła zapanować nad swoim ciałem. Głowę odchyliła do tyłu, nie mając sił, by trzymać ją w pionie. Ręce zwisały bezwładnie wzdłuż ciała, jak u marionetki. Nieznajomy trzymał ją jednak mocno i pewnie. Jego ramiona były takie silne i bezpieczne. Wtuliła się w nie ostatkiem sił, wdychając delikatny zapach Jego ciała. On, jednym, szybkim ruchem przerzucił sobie jej rękę przez  (...)

Kolejna szansa

Dodał/a: Sandra 2015-07-30 19:14:28 czytano 1437 razy
Dawid do samego końca walczył o nas ..Walczył z całych sił, był gotów zrobic wszystko..A ja głupia nie doceniałam go ...Nie umiałam go docenić ani przed ani w związku ,dopiero po wszystkim ... Pamiętam dzień w który spotkałam sie z nim..Było piwo w parku, rozmowy , spacer ... Nagle zadz mu tel,byl to Bartek...Zapraszał nas na piwo..Poszliśmy...Wszystko było w normie ,pod kontrolą...Nagle wyszlismy przed pokoj ,namawial  (...)

Potwory istnieją naprawdę

Dodał/a: Riyab 2015-07-02 20:15:20 czytano 1124 razy
Mówią, że to była samoobrona. Nikt nie chciał wierzyć, że „król balu” i jedna z najlepszych uczennic zamordowali z zimną krwią przerośniętego szkolnego psychopatę. Ich połamane żebra i siniaki doskonale połączyły się z reputacją zmarłego Adama Baxtera. Oboje leżeli w szpitalu parę miesięcy. Gdy wreszcie ich wypuszczono, nie mieli nic. Od niego odwróciła się rodzina, Asya już od dawna  (...)