Opowiadania w kategorii Horror

"Horror"

Noc żywych trupów

Dodał/a: Rybak Radek 2013-11-30 14:21:47 czytano 1465 razy
Owe wydarzenia, których pokornym świadkiem byłem dziać się poczęły kiedy zasiadłem przed telewizorem. A film diabelski był, strwożył mnie ździebko, bo jakoby żyw obrazy okrutne przedstawiał. Strachliwie spozierałem w ekran, a tam pole się stało podobne do grobu otwartego, skąd trupy nadeszły. A ryje mieli podarte pazurami, jakby je kto pobronował. Zbierali się jeno po opłotkach, po drogach, a żądza czerwonej posoki pleniła się w sercach, kiej to diabelskie złe zielsko. Siwe mgły dymiły z  (...)

Walizka

Dodał/a: Galczak Michał 2013-11-30 14:21:02 czytano 2021 razy
przeciwdeszczowego. Całe szczęście, że chociaż ten spełniał swoją rolę. Noah postanowił sobie rano, że nazbiera cały kosz grzybów na kolację. Łaził już chyba ze cztery godziny po tym wilgotnym lesie, a w koszu miał zaledwie połowę swojego postanowienia. „I tak wystarczy na małą wieczorną ucztę” – pocieszał się mężczyzna. Między oczami już czuł zbliżający się katar. Niestety należał do tych ludzi, których zwyczajny katar potrafi skutecznie rozłożyć na łopatki i wyłączyć z życia na parę  (...)

Ciotka

Dodał/a: Zbyryt Adam 2013-11-30 14:20:00 czytano 4829 razy
Ciotka zawsze miała bzika. Teraz, kiedy patrzył na jej dom, w którym sama przeżyła siedemdziesiąt dwa lata, a który zostawiła mu w spadku, wydawała się jeszcze dziwniejsza. Nawet jej dobrze nie znał, widział ją tylko raz, kiedy miał dziesięć lat i spędzał u niej wakacje, swój pierwszy i ostatni raz. Wraz z domem odziedziczył trzydzieści arów działki pełnej chwastów, krzaków, karłowatych jabłoni, grusz o cierpkim smaku oraz łanów najbardziej piekącej pokrzywy w tej części świata – meduza (...)

Czarny anioł

Dodał/a: Szada Ada 2013-11-30 14:18:43 czytano 1533 razy
Stoję i czekam pod murem,na co-nie wiem sam.Ostatnia noc była najgłębsza,sen niemożliwy do odróżnienia od rzeczywistości.Gdy tak leżałem na posłaniu,każden ruch przywoływał znowu te wizje.Metalowy fotel na którym kiwała się sennie ciemnowłosa dziewczyna i odgłosy nadchodzącej burzy,która zapowiadała swe panowanie rozbłyskiem w oddali.Wokół nie widać nic,jest kompletna ciemność,jedynie mdłe światło zza okna rozświetla kontury nieznajomej.Ciężko mi określić jej wygląd  (...)

Krew na śniegu

Dodał/a: smile88 2013-11-30 14:17:47 czytano 1411 razy
Zbliżali się. Dali mu 10 minut forów na to, aby znalazł w tej dzielnicy miasta schronienie. Na tyle dobre, aby nikt go nie znalazł. Oni w szczególności. Jednak w tym mieście, o tej godzinie w zasadzie nikt ani nic nie mogło dać mu takiego zapewnienia. Poza jednym – rozpostartym poza tym płotem kościołem. Chwycił za górną część drewna i podciągnął swe ciało. Promieniujący ból teraz sięgnął już zenitu, ale facet wiedział, że tylko pokonanie tego da mu szansę na ocalenie. Z ogromnym trudem (...)

Czarna Krew

Dodał/a: Olciaaa 2013-02-26 18:29:09 czytano 5402 razy
Rose szła mglistą dróżką nie oglądając się za siebie. Chociaż była zupełnie sama miała dziwne wrażenie, że ktoś ją obserwuje. Przystanęła na chwilę i spojrzała do tyłu. Jakieś 10 metrów dalej stał wilk. Dziewczyna zignorowała go. Zamknęła oczy rozkoszując się upragnioną chwilą samotności. Nie była pewna ile czasu tak stała, ale gdy znów uniosła powieki, na dworze panował już półmrok. Nagle krzyknęła cicho. Jakim  (...)

Rose Monthel część 1.

Dodał/a: Guess 2013-02-16 18:07:43 czytano 2301 razy
Szła ulicą słuchając muzyki, nagle zdjęła z uszu słuchawki i odwróciła się . Czuła, że jest w niebespieczeństwie . Myślała, że ktos ją śledzi, lecz nikogo za nią nie było . Włożyła słuchawki do plecaka i przyspieszyła . Bardzo się bała . Spojrzała na zegarek, zostały jej 2 minuty. Pomyślała, że nie zdąży. Było widać już szkołę, pobiegła szybko i stała przed drzwiami. - Już dawno po dzwonku - powiedziała woźna  (...)

Poznajcie Agatkę

Dodał/a: VISZNU 2013-02-09 21:38:04 czytano 4672 razy
Wprowadzili się do starej opuszczonej kamienicy. Owego jesiennego dnia niebo spowijała szarość a wiatr rozganiał po ulicach żółtobrązowe liście. Żaden z tutejszych mieszkańców nie pamiętał już kolorów minionego lata. Nie czuć było zapachu bzu i kwitnących kwiatów. Dni stawały się coraz krótsze, poranki chłodne i mgliste a za oknami coraz szybciej zapadała ciemność (...)

Niebieskie róże

Dodał/a: Krytyczka . 2012-07-14 15:03:55 czytano 6248 razy
Żyła sobie pewna dziewczynka. Na imie miała Kornelia. Mieszkała w okolicy Miasta. Jej matka była rozwódka, a ojciec widywał się z nią raz w miesiącu. Pewnego dnia, gdy przyszla do domu mama powiedziała do niej: Kornelia! Zejdź proszę! Mamy gościa!... To jest Marek i wskazała palcem na mężczyznę. Marek kierując wzrok na dziewczynkę powiedział: Twoja mama opowiadała mi o Tobie dużo. Jesteś solidną i grzeczną dziewczynką, ale to już nie ma znaczenia bachorze (...)

Uwięzione w szkole

Dodał/a: Pacia 2012-07-05 08:50:31 czytano 6949 razy
Po W-F -ie . Patrycja, Magda i Maja przebierały się w szatni nie zauważyły iż inne koleżanki wyszły . Nauczycielki ani woźnej też nie było . Przerażone wybiegł z szatni . Uciekały po całej szkole , gdyż szukały wyjścia . Drzwi były zamknięte . Dziewczynki postanowiły czekać . . . Nagle usłyszały dziwne szepty zabije cię i przerażające krzyki . Wystraszone dziewczynki schowały się w bibliotece (...)