Kordian

Zbiór opowiadań i historii otagowane jako "Kordian"

ŚWIATY DWA sezon 5 OZDZIAŁ DZIEWIĘTNASTY

Dodał/a: Żan 2016-05-23 22:50:06 czytano 565 razy
Wiem że mama uwielbia i Elizę, i Kaję. Powtarza im to przy pierwszej lepszej okazji. Kiedyś nie przepadała za Kają, bo była za tym żeby raczej unikała Bruna, bo to może źle się skończyć. Ale odkąd stała się matką dziecka jej syna, zmieniła nastawienie. Lepiej się poznały i układało się dobrze. Elizę od razu polubiła, dzięki dobremu wrażeniu dziewczyny. Cieszę się że mamy się wszyscy blisko (...)

ŚWIATY DWA sezon 5 ROZDZIAŁ OSIEMNASTY

Dodał/a: Żan 2016-05-21 08:35:35 czytano 479 razy
Tylko otworzyłem oczy, czułem jak boli mnie nos. Że boli, to mało powiedziane. Maks tak mi pocisnął, że cieszę się, bo mógłby mi go nawet złamać. Pierwsze takie moje wrażenie to, takie że nos złamany. Nie wiem jak to jest, ale podobno przy nastawieniu okropnie boli. Podniosłem się wolno i oddając Elizie całą kołdrę dla siebie, zszedłem na dół, by w lustrze skontrolować to obicie (...)

ŚWIATY DWA sezon 5 ROZDZIAŁ SIEDEMNASTY

Dodał/a: Żan 2016-05-20 07:20:59 czytano 535 razy
Minęło kilka kolejnych dni w których moi rodzice tymczasowo mieszkają z nami, a dzisiaj Elizy dwudzieste szóste urodziny. Na szczęście niedziela, więc z tym ja nigdzie się nie wybieram. Otworzyłem oczy pierwszy, tak jak chciałem, bo to już chyba leży w tradycji że podczas swoich urodzin budzimy się miłymi słowami kierowanymi do solenizanta. Teraz moja kolej, więc Eliza nie będzie zaskoczona tym w jaki sposób ją budzę (...)

ŚWIATY DWA sezon 5 ROZDZIAŁ PIĘTNASTY

Dodał/a: Żan 2016-05-13 22:42:21 czytano 609 razy
Jak zobaczyłem Elizę, miałem ochotę paść i płakać tak samo jak ona. Czy płakała, to mało powiedziane, ona ryczy, a ja jeszcze nie mam pojęcia dlaczego. Była potargana, trochę z rozdartą bluzką, no i ogólnie cała się trzęsła. Jak dostała mnie w swoje objęcia, tak czułem że chyba zerwie mi skórę pleców razem z kurtką (...)

ŚWIATY DWA sezon 5 ROZDZIAŁ TRZYNASTY

Dodał/a: Żan 2016-05-09 21:54:53 czytano 607 razy
Taka jest prawda. Ja nie mogę po prostu usiąść i trochę się ponudzić. Zawsze coś się wydarzy, że znowu trzeba rzucać wszystko i grać, dlatego ja nic nigdy nie planuje zawczasu. Niby jestem w pracy, nagle telefon ze szkoły. Jak jestem w domu, nagle telefon do sklepu. Do tego dochodzą różne sytuacje które zahaczam po drodze. Tak to już jest że ciężko o odpoczynek (...)

ŚWIATY DWA sezon 5 ROZDZIAŁ DWUNASTY

Dodał/a: Żan 2016-05-07 22:43:08 czytano 507 razy
Ranek tak samo przyniósł cichy czas. Myślałem żeby obudzić się i żeby wczorajszy dzień okazał się snem, ale nie. Leżę na kanapie w salonie z obandażowaną przez siebie ręką i w głowie mam tylko jedno. Naprawdę uderzyłem Maksa. Całkiem porządnie, bo ledwo mogę zgiąć palce prawej ręki, a co mowa, posługiwać się nią. Powinienem tego żałować, czy raczej dobrze zrobiłem stając po stronie swojej rodziny (...)

ŚWIATY DWA sezon 5 ROZDZIAŁ JEDENASTY

Dodał/a: Żan 2016-05-05 22:26:47 czytano 526 razy
Podniosłem się przechodząc do kuchni i otwierając zamrażalnik, wyjąłem woreczek lodu, przykładając do najbardziej czerwonego miejsca. Wziąłem też ze sobą bandaż i z tym wróciłem na kanapę. Poleżałem tak z lodem na pięści i myślałem. Chciałem zapomnieć, ale nie da się. Boję się tylko jednego, co będzie jak Maks pochwali się na policji? No ale w sumie, jak? Był pod wpływem alkoholu, ja jestem trzeźwy, więc do niego (...)

ŚWIATY DWA sezon 5 ROZDZIAŁ DZIESIĄTY

Dodał/a: Żan 2016-05-04 20:00:11 czytano 513 razy
Kiedy wróciłem w poniedziałek do sklepu po zwolnieniu, na drugi dzień rozchorował się pan Mirek. Przekazał mi klucze, zaufał, więc nie mogłem odmówić by samemu poprowadzić sklep. Coś poważnego, skoro dwa tygodnie będzie męczył się tak, ale dzisiaj już czwartek, zaraz weekend, tydzień za nami i zostanie jeszcze tylko drugi tydzień. Najgorzej jest przeliczać towar i faktury, ale ogarniam, bo w końcu szkoła licealna jednak  (...)

ŚWIATY DWA sezon 5 ROZDZIAŁ ÓSMY

Dodał/a: Żan 2016-04-30 19:48:33 czytano 590 razy
Wieczorem siedząc wciąż w salonie, Maja przyniosła bajki do czytania. Nie było problemu i chętnie jej czytałem. W sumie nie tylko ona słuchała, Bartek jak nigdy, tak samo był zainteresowany. Żeby było fajnie, do każdej z postaci zmieniałem ton głosu, przez co zdało się być barwnie. Maja co chwila zachichotała ze śmieszniej scenki, wtulona w moje ramię. Synek jeszcze nie do końca rozumiał przekazy, ale słuchał siedząc na  (...)

ŚWIATY DWA sezon 5 ROZDZIAŁ SIÓDMY

Dodał/a: Żan 2016-04-29 22:31:48 czytano 542 razy
Wiem że pewnie nie będzie kolorowo, bo początki zawsze jakoś przejdą. Nie raz ktoś stanie Mai na przeszkodzie, ale nie dam jej cierpieć. Dzisiaj jest tak, jutro może być inaczej. Ważne jest żeby nie tracić czujności i tak łatwo nie ufać, bo często pozory mylą. Na koniec miałem jeszcze okazję pogadać z Elizą, bo Maja poszła bawić się z Bartkiem (...)